Bol gardla u dzieci

Ból gardła u dzieci

Zapewne wiele razy słyszałeś, jak Twoje dziecko skarży się na drapanie w gardle lub ból przy przełykaniu. Być może towarzyszyła temu podwyższona temperatura ciała i inne objawy typowe dla przeziębienia, takie jak kichanie czy katar.

Jeśli masz wrażenie, że Twoje dziecko odczuwa ból gardła, ale nie wiesz co możesz z tym zrobić, skorzystaj z naszych wskazówek.

 

Przyczyny bólu gardła u dzieci

 

Istnieje wiele czynników, które mogą wywoływać ból gardła, jednak najczęściej pojawia się on w wyniku działania wirusów. Szacuje się, że wirusy odpowiadają za 70% przypadków bólu gardła u dzieci pomiędzy 5. a 16. rokiem życia. System odpornościowy dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, co zwiększa podatność na infekcje.

Przeciętnie ból gardła pojawia się u dzieci 5 razy w ciągu roku, czyli dwukrotnie częściej niż u dorosłych. Dzieci łapią wirusy dosłownie wszędzie. Nawet ulubione miejsca zabaw mogą być siedliskiem bakterii.

 

Jak pomóc dziecku podczas bólu gardła?

 

U większości dzieci objawy bólu gardła ustępują po około tygodniu. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możesz przyspieszyć ten proces. Po pierwsze, zadbaj o to, aby dziecko dobrze się wyspało. To bardzo ważne, jeśli chcecie jak najszybciej uporać się z bólem gardła. Niestety namówenie dziecka, które odczuwa ból gardła do tego, aby wcześniej się położyło może być trudne. Dlatego ważne jest, aby zastosować środki, które złagodzą ból gardła.

Picie zimnej wody łagodzi podrażnienie gardła i odpowiednio je nawilża. Mimo, że przyłykanie może być bolesne, w ten sposób możesz zapobiec odwodnieniu organizmu, które z kolei może prowadzić do poważnych problemów.

Jeśli szukasz dobrego sposobu, aby złagodzić ból gardła u dziecka, podaj mu pastylki do ssania. Strepsils Junior został zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Truskawkowe pastylki bez trudu przyniosą ulgę w bólu gardła.

Pastylki Strepsils nie zawirają sztucznych barwników ani cukru, co oznacza, że nie musisz martwić się, że zaszkodzą zębom Twojej pociechy lub że dziecko stanie się bardziej pobudzone. Zapoznaj się z wszystkimi wskazówkami Strepsils dotyczącymi zwalaczania bólu gardła u dzieci i zwalcz nieprzyjemne objawy.

Produkty Strepsils wspomniane w artykule są odpowiednia dla dzieci powyżej 6. Roku życia. Przed zastosowaniem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania.