Obecnie nie ma leków specjalnie wskazanych lub zatwierdzonych do leczenia COVID-19. W stosownych przypadkach władze zdrowotne zalecają odpowiednie stosowanie leków dostępnych bez recepty w celu złagodzenia łagodnych objawów COVID-191. Mogą to być: kaszel, gorączka, ból głowy, katar, przekrwienie i ból gardła.

Ból gardła był zgłaszany przez osoby z Covid-19 jako jeden z kluczowych objawów nowszych wariantów.2

Podczas gdy produkty Strepsils są wskazane do łagodzenia3 bólu gardła, nie są one specjalnie wskazane do leczenia lub zapobiegania COVID-19. COVID-19 jest wywoływany przez specyficzny koronawirus, należący do grupy wirusów, które mogą również powodować choroby podobne do przeziębienia i grypy. Z tego powodu niektóre z łagodniejszych objawów mogą być wspólne zarówno dla COVID-19, jak i przeziębienia lub grypy i mogą być podobnie złagodzone przez leki dostępne bez recepty, jak pastylki na ból gardła stosowane przy przeziębieniu i grypie, takie jak Strepsils.

Rodzina leków Strepsils posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnych bolów gardła i zawiera kilka aktywnych składników, które są powszechnie stosowane w leczeniu objawów wirusowych infekcji dróg oddechowych.

1. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/symptoms-testing/symptoms.html

2. Badanie objawów COVID. Jakie są objawy choroby COVID-19, jeśli nie jesteś zaszczepiony? Badanie ZOE COVID - dane z Wielkiej Brytanii. 2021; Jakie jest 5 nowych głównych objawów COVID? (konsultowano w dniu 8 lipca 2021 r.): http://covid.joinzoe.com/post/new-top-5-covid-symptoms.

3. Strepsils SMPC