Wskazowki i porady dotyczace bolacego gardla

Wskazówki i porady dotyczące bolącego gardła

 

Czym jest bolące gardło?

Ból gardła to stan, który często jest spowodowany zapaleniem migdałków, krtani i gardła. W prawie 90% przypadków ból gardła jest wynikiem infekcji wirusowej, podobnej do tej, która odpowiada za grypę lub przeziębienie. Jej objawy powinny minąć w ciągu tygodnia[1].

Podrażnieniu gardła może towarzyszyć lekki kaszel, powiększenie migdałków oraz poważny ból, który utrudnia przełykanie. Dowiedz się więcej na temat rodzaju swojej przypadłości z naszego artykułu „Jak zidentyfikować swoje symptomy”.

 

Co pomaga na ból gardła?

Strepsils oferuje produkty efektywnie zwalczające ból gardła niezależnie od jego przyczyn. Wśród produktów Strepsils® znajdują się pastylki do ssania i spray, które zawierają aktywne składniki zwalczające zarówno objawy, jak i samą przyczynę bólu. Niezależnie od tego, czy walczysz z pierwszymi, delikatnymi objawami, czy doskwiera Ci już poważny ból, Strepsils® oferuje właściwy lek na każdy rodzaj przypadłości. Poniżej przedstawiamy dostępne produkty:

Jeśli nie posiadasz produktów Strepsils® lub chcesz wspomóc ich działanie, możesz dodatkowo sięgnąć po domowe sposoby na bolące gardło – od picia wody z miodem i cytryną po ciepły prysznic. Wesprzyj swój organizm w walce z chorobą i wypróbuj je wszystkie.

 

Czemu nie przechodzi mi ból gardła?

Ból gardła trwa średnio ponad tydzień. W przypadku nieżytu nosa okres ten może wydłużyć się do półtora tygodnia lub nawet do dwóch w przypadku grypy. Czynniki środowiskowe, takie jak dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza i alergeny, mogą przedłużać objawy bólu gardła.

Jeśli objawy bolącego gardła trwają dłużej niż tydzień, skontaktuj się z lekarzem.

 

[1] http://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/sore-throat-pharyngitis-

PL/2017-05/30