Strepsils Intensive Direct

Strepsils Intensive Direct to najsilniejszy spray na ból gardła.* Dzięki unikalnej substancji czynnej flurbiprofen, działa podwójnie - zwalcza stan zapalny i przynosi ulgę w bólu gardła aż do 6 godzin.

Opis produktu

- Strepsils Intensive Direct z maksymalną dawką flurbiprofenu to najsilniejszy spray na ból gardła*.

- Działa podwójnie - zwalcza stan zapalny i przynosi ulgę w silnym bólu gardła aż do 6 godzin.

- Leczy stany zapalne wywołane przez wirusy i bakterie.

- Forma sprayu zapewnia precyzyjną aplikację substancji leczniczej bezpośrednio w miejsce infekcji w postaci kojącej mgiełki.

- Spray zabezpieczony jest nakładką ochroną, która zapewnia higienę stosowania.

*Z grupy klasycznych NLPZ stosowanych miejscowo.

Jedna dawka (3 rozpylenia aerozolu) zawiera 8,75 mg flurbiprofenu, co odpowiada 16,2 mg/ml flurbiprofenu.
Flurbiprofen wykazuje silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne na skutek hamowania syntezy prostaglandyn. Działanie przeciwbólowe flurbiprofenu potwierdzono w modelach eksperymentalnych bólu, spowodowanego przez różnego rodzaju bodźce (chemiczne, mechaniczne i termiczne).

Dorośli w wieku 18 lat i powyżej - jedna dawka (3 rozpylenia aerozolu) na tylną część gardła co 3-6 godzin, w razie potrzeby. Nie należy przyjmować więcej niż 5 dawek w okresie 24 godzin. Nie wdychać podczas rozpylania aerozolu. Produktu leczniczego nie należy stosować przez okres dłuższy niż 3 dni.

Krótkotrwałe objawowe leczenie ostrego bólu gardła u dorosłych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na flurbiprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nadwrażliwość w wywiadzie (np. astma, skurcz oskrzeli, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka), nadwrażliwość na ASA lub inne NLPZ; czynna lub nawracająca choroba wrzodowa/krwotok i owrzodzenie jelit; krwawienie lub perforacja p. pokarmowego w wywiadzie, ciężkie zapalenie jelita grubego, zaburzenia krwotoczne lub dotyczące wytwarzania krwi, związane z wcześniejszym leczeniem przy użyciu NLPZ; III trymestr ciąży; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

EA_3013126