Sen – najlepsze lekarstwo na bol gardla

Sen – najlepsze lekarstwo na ból gardła

Ból gardła nie pozwala Ci zasnąć? To bardzo powszechny problem – wiele osób deklaruje, że ból gardła jest mniej uciążliwy w ciągu dnia, a objawy są najbardziej intensywne w ciągu nocy i rano. Każdy z nas lubi dobrze się wyspać, jednak niestety nie zawsze jest to możliwe.

Przyjrzyjmy się najczęstszym pytaniom związanym z tym, w jaki sposób sen wpływa na proces leczenia. Sprawdź dlaczego nocny wypoczynek jest tak ważny dla łagodzenia objawów bólu gardła.

Dlaczego ból gardła jest bardziej odczuwalny w ciągu nocy?

W ciągu dnia przełykanie śliny następuje w naturalny sposób. Wydzielina spływa do nosa i gardła (co przekłada się na konieczność częstszego wycierania nosa chusteczką w przypadku kataru). Podczas snu, przepływ wydzielin jest ograniczony, przez co mogą się one gromadzić w gardle.

Kiedy wydzielina gromadzi się w gardle, oddychanie przez usta staje się bardziej naturalne, co z kolei prowadzi do zwiększenia intensywności objawów bólu gardła. Powstaje uczucie suchości i podrażnienia w gardle.

Dlaczego sen jest tak ważny?

Sen pełni ważną rolę, jeśli chodzi o ochronę organizmu przed infekcjami. Nieodpowiednie nawyki w tym aspekcie mogą zwiększać podatność na wirusy. Liczne badania wykazują, że wskazane jest, aby podczas choroby spać dłużej niż zwykle. Osoby, które mają problemy ze snem są około 4-5 razy bardziej narażone na rozwój infekcji niż osoby, które śpią 7 godzin na dobę lub więcej.

Dlatego najlepiej jest stosować metody mające na celu złagodzenie bólu gardła zaraz przed snem. Nasza infografika pokazuje zalety długiego nocnego wypoczynku i wyjaśnia jego wpływ na proces leczenia.

Jakie są najlepsze sposoby na dobry sen?

Podczas choroby Twój organizm potrzebuje składników odżywczych i wody, które wzmacniają ogólną odporność. Organizm jest wyposażony w naturalne mechanizmy, które mają na celu walkę z infekcją. Wystarczy dostarczyć mu tego, czego potrzebuje.  

Zanim położysz się spać, zastosuj spray Strepsils Intensive Direct. Jest to produkt, który skutecznie łagodzi ból gardła i przynosi natychmiastową ulgę. Wchodząca w jego skład substancja aktywna (flurbiprofen) łagodzi objawy bólu gardła i podrażnienie na kilka godzin. Jest to łatwy w użyciu produkt, który w swoim składzie nie zawiera cukru. Dlatego nie musisz kolejny raz myć zębów, jeśli zażyjesz go, kiedy będziesz już w łóżku, gotowy do snu.

Wypróbuj także inne, sprawdzone metody na ból gardła, takie jak:

  • Płukanie gardła słoną wodą
  • Stosowanie nawilżacza powietrza
  • Przyjmowanie dużej ilości płynów
  • Inhalacje

Jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Teraz, kiedy już wiesz, jak ważny jest sen, aby wyzdrowieć, nie pozwól, aby ból gardła zakłócił Twój nocny wypoczynek. Aby dokładniej poznać metody walki z bólem gardła przeczytaj także inne artykuły dostępne na stronie Strepsils.