Jak leczyć ból gardła?

Jak leczyć ból gardła

Ból gardła to powszechnie spotykana dolegliwość, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Objawy bólu gardła mogą być bardzo męczące, przez co utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków, a do tego mogą zepsuć Ci dobry humor. Tego typu dolegliwości kojarzą się najczęściej z zimą, ale tak naprawdę mogą pojawić się podczas każdej pory roku, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

Każdy z nas doświadczył objawów, takich jak uczucie suchości w gardle, stan zapalny czy ból przy przełykaniu śliny lub podczas mówienia. Przy intensywniejszym bólu gardła ciężko jest zasnąć, a w ciągu nocy wielokrotnie budzimy się z niekontrolowanym kaszlem.

Podczas walki z bólem zapewne zależy Ci na znalezieniu skutecznych sposobów na pozbycie się objawów. Aby skutecznie wyleczyć ból gardła ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego powstaje ból gardła i co go powoduje.

Jakie są przyczyny bólu gardła?

Ból gardła powstaje w wyniku rozwinięcia się stanu zapalnego w obrębie górnych dróg oddechowych. Stan zapalny może być wywołany przez bakterie, wirusy lub grzyby. Twój organizm próbuje zwalczyć infekcję, wysyłając obfitą ilość krwi to zainfekowanego obszaru. Podczas, gdy proces ten jest jednym z podstawowych mechanizmów obronnych Twojego organizmu, towarzyszy mu uwalnianie substancji chemicznych, które sprawiają, że naczynia krwionośne stają się bardziej nabrzmiałe, co z kolei powoduje intensywny ból gardła.

Stan zapalny gardła prowadzi do dyskomfortu podczas przełykania śliny, chrypki, a nawet może spowodować tymczasowe problemy z mówieniem.

Jak zwalczyć ból gardła?

Istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu gardła i pozbycie się stanu zapalnego.

Odpowiednie nawodnienie organizmu i spożywanie delikatnych w smaku posiłków pomaga w walce ze stanem zapalnym gardła. Ulgę przyniesie także płukanie gardła wodą z dodatkiem soli. Słona woda lepiej koncentruje się na zainfekowanym obszarze w porównaniu do czystych płynów.

Kiedy szukasz skutecznego sposobu na zwalczenie objawów bólu gardła, bardzo ważny jest także odpoczynek, unikanie stresu i regeneracja organizmu podczas snu.

Dla bardziej skutecznych i szybszych efektów wypróbuj tabletki do ssania Strepsils Intensive. Zawarta w nich substancja aktywna (flurbiprofen) skutecznie wspomaga walkę ze stanem zapalnym gardła.

 

PL/2017-05/30